Wyszkowskie Dyktando

16.04.2024

Organizatorzy odbywającego się w naszej szkole XXII Konkursu Ortograficznego Wyszkowskie Dyktando informują, że w dniu 11 kwietnia 2024 roku miał miejsce wojewódzki finał w/w konkursu. Wzięło w nim udział 29 uczestników z klas siódmych i ósmych gminnych szkół podstawowych z powiatu wyszkowskiego i węgrowskiego, a także i 15 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z w/w powiatów. Oto wyniki ortograficznej rywalizacji:

W kategorii szkół podstawowych :

• I miejsce – Lena Nasiadko ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle,
  • II miejsce – Lena Fijał ze Szkoły Podstawowej w Porządziu,
  • III miejsce – Barbara Warowna ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu oraz Maria Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie.

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Kosiorowska ze Szkoły Podstawowej w Starym Lubielu, Bartosz Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu, Sandra Zaręba ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie i Gabriela Świętoń ze Szkoły Podstawowej w Adelinie.

W kategorii szkół ponadpodstawowych :

• I miejsce – Maria Łakoma z I LO w Węgrowie,
  • II miejsce – Bartosz Wyszyński z I LO w Wyszkowie,
  • III miejsce – Kacper Dziubiel z ZS nr 3 w Wyszkowie.

Wyróżnienia otrzymali:

Weronika Piórkowska z ZS nr 1 w Wyszkowie, Julia Wawrynow z  ZSP w Węgrowie, Mateusz Gosik z ZSP w Łochowie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu Wyszkowskie Dyktando oraz ich Opiekunom. Panu Staroście powiatu wyszkowskiego dziękujemy za przyjęcie honorowego patronatu i ufundowanie nagród laureatom.

Wyszków, 12.04.2024 r.